Historia wtryskarek Borche i B &K Żywiec - Wtryskarki B&K
Wtryskarki B&K

Historia wtryskarek Borche i B &K Żywiec

Data: 2012-01-26 22:07:00

 

Oświadczenie firmy B&K z Żywca w sprawie przedstawicielstwa firmy Borch

2012-01-25

 

Oświadczenie firmy B&K z Żywca w sprawie przedstawicielstwa firmy BorchDzisiaj otrzymaliśmy podpisane przez Bogusława Bachniaka, stojącego na czele firmy B&K oświadczenie w sprawie przedstawicielstwa chińskiej firmy Borch na rynku polskim. Przypomnijmy: B&K było do niedawna dystrybutorem oferującej wtryskarki firmy Borch. Kilka tygodni temu wyłączne przedstawicielstwo przejęła już spółka Plastigo. Poniżej komentarz do zaistniałej sytuacji wydany przez kierownictwo B&K.

Treść oświadczenia:
W związku z zainteresowaniem Portalu Plastech firmą B & K s.c. z Żywca, wtryskarkami Borche, informacjami i komentarzami jakie ukazały się w portalu, chcielibyśmy przedstawić Państwu faktyczny obraz tej sprawy.

Pomimo licznych pytań, przedstawiciele spółki B&K s.c. z Żywca do tej pory nie wypowiadali się na temat bulwersującego przejęcia przez firmę Asten Group sp. z o.o., właściciela marki Plastigo, przedstawicielstwa chińskiej firmy Borche na rynku polskim. Przyczyną długotrwałego milczenia były trwające przez wiele tygodni rozmowy i negocjacje pomiędzy chińskim producentem a jego wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim – firmą B&K s.c. i nikła nadzieja na utrzymanie praw wyłączności, zgodnie z zasadą pacta sunt servanda.

Niestety, w chwili obecnej możemy już potwierdzić, że współpraca pomiędzy B&K s.c. a chińską firmą Borche została zakończona. Nie widząc szans na kontynuowanie współpracy i w obliczu jednoznacznych informacji o przejęciu dystrybucji wtryskarek Borche przez Plastigo, zdecydowaliśmy się wyrazić zgodę na rozwiązanie umowy z dniem 23 grudnia 2011 r. Umowa ta obowiązywałaby co najmniej do grudnia 2012r. (z klauzulą automatycznego przedłużania na kolejne okresy), gdyby nie to, że kontrakt na rynek polski zdobyła swoimi działaniami firma Asten Group sp. z o.o. (Plastigo). (W czasie Targów RubPlast gdy B & K s.c. udzielało wywiadu dla Portalu Plastech i promowało wtryskarki Borche, Firma Asten Group prowadziła rozmowy w Chinach w celu przejęcia naszego wyłącznego przedstawicielstwa!!!).

Bogusław Bachniak, B&K


Zgoda na rozwiązanie umowy z chińskim producentem to nie tylko wyraz ustępstwa słabszego przed działaniami silniejszego, ale i próba minimalizacji poważnych strat poniesionych przez spółkę B&K. Firma B&K s.c., mając gwarancję wyłącznego przedstawicielstwa w Polsce, wypromowała wtryskarki Borche na polskim rynku. Jako profesjonaliści wykonaliśmy wszystkie prace wdrożeniowe nowego produktu na naszym rynku. Oznaczało to wiele czasu i pracy poświęconych między innymi na przeprowadzenie selekcji na rynku chińskim, wykonanie setek uzgodnień, tłumaczenie dokumentacji, profesjonalne tłumaczenia sterownika Keba, setki rozmów z klientami, organizację wystaw Plastpol i RubPlast, przygotowanie folderów i stron internetowych. Te prace to nie tylko wysiłek ludzki, ale i ogromne koszty. I w chwili, kiedy B&K s.c. mogłaby zacząć zbierać żniwo swojej pracy, pojawia się Plastigo i w blaskach jupiterów, na oczach klientów z całej Polski, przejmuje dystrybucję wtryskarek Borche wraz z efektem całej tej olbrzymiej pracy wykonanej przez spółkę B&K.

Nie będziemy ukrywać, że czujemy się pokrzywdzeni tym, co się stało i jesteśmy zbulwersowani postawą i działaniami firmy, która chwali się wyróżnieniami FAIR PLAY. Nie tak rozumiemy reguły fair play, nie tak postępują firmy kierujące się zasadami etyki w biznesie. Według nas nie można budować własnej pozycji na krzywdzie innej firmy, nie można swoimi działaniami doprowadzać do zniszczenia dorobku innego przedsiębiorcy, nie można zawłaszczać owoców cudzej pracy. Wierzymy, że takie działania będą budziły sprzeciw zdecydowanej większości uczestników rynku.

Dla wszystkich naszych klientów, obecnych i przyszłych, którzy cenią sobie nasz profesjonalizm, rzetelność i uczciwość, chcemy przekazać informację, że już wkrótce przedstawimy nową ofertę w zakresie sprzedaży wtryskarek. Przetestowaliśmy wtryskarki Borche bardzo wnikliwie. Wiemy czego oczekujemy po naszych nowych wtryskarkach. Aktualnie pracujemy nad projektem wdrożenia nowych wtryskarek na rynek Polski. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie naszej kadry nabyte w czasie pracy w firmie projektującej i produkującej wtryskarki w firmach przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz kontakty na rynku azjatyckim, pozwolą nam na przygotowanie oferty jeszcze lepszej niż dotychczas.

Właściciele i kadra B&K s.c. cenią sobie zasady etyki w biznesie. Misją naszej firmy jest budowanie jej wartości poprzez tworzenie nowej jakości produktów i usług w celu uzyskania zadowolenia i satysfakcji naszych klientów. Obce nam są działania sprzeczne z regułami uczciwej konkurencji. Dlatego też obecnie skoncentrujemy się na tym, co najważniejsze – na potrzebach naszych klientów.

Bogusław Bachniak
B & K s.c.
34-300 Zywiec
ul. Wesola 41

 

design: M K

code: T H