Dlaczego wtryskarki B&K? - Wtryskarki B&K
Wtryskarki B&K


Dlaczego wtryskarki B&K?

 
:
Zadzwoń!

  

Dlaczego wtryskarki B&K ?

Technologia wtrysku, rozwiązania konstrukcyjne  wtryskarek są   nasza pasją. Nasze długoletnie doświadczenie w tym zakresie pozwala na oferowanie nowych bardziej zaawansowanych rozwiązań dających większe  korzyści dla użytkowników.

Wtryskarki oferowane przez nasza firmę to maszyny o wysokiej jakości wykonania, właściwej konstrukcji mechanicznej, zbudowane na bazie wysokiej jakości komponentów hydrauliczno elektronicznych. Decydującymi parametrami tych wtryskarek jest system sterowania elektronicznego austriackiej firmy KEBA.
Jaka korzyść zakupu takich wtryskarek? Dlaczego wtryskarki z B&K przyniosą więcej korzyści?
Prosimy o zapoznanie się z poniższym oracowaniem.

Które wtryskarki wybrać?

Na pierwszy "rzut oka" wszystkie wyglądają podobnie ale na tym koniec.
W gronie specjalistów od konstrukcji wtryskarek przeanalizowaliśmy wielu azjatyckich producentów. Tak naprawdę, niewiele jest poprawnych technicznie konstrukcji.
Jest jedna prawidłowość, najtańsze wtryskarki prezentują kiepską jakość, są nieprzystosowane do wymogów rynku europejskiego w zakresie technicznym.
Wiele rozwiązań technicznych przeczy zasadom fizyki. Czasami wystarczy sprawdzić wagę maszyny aby stwierdzić jakie będą problemy z poprawnym montażem i geometrią w czasie pracy.


Dla nas jako konstruktorów wtryskarek najważniejsze są następujące kwestie :


Solidna konstrukcja wtryskarki - masywna podstawa, solidny zespół zamykania i zespół wtryskowy.

Sterowanie hydrauliczne wtryskarki -  poprawnie zaprojektowany układ hydrauliczny i odpowiednie sprawdzone komponenty  – najwyższa jakość, niezawodność, dostępność na rynku polskim.

Serwonapęd – jeśli zdecydowaliśmy o wyborze maszyny z serwonapędem to silnik elektryczny i inverter powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta w zakresie mocy. To zapewnia - energooszczędność i niezawodność. Nasz serwonapęd nie wymaga chłodzenia wodą jak u konkurencji, inverter znajduje się w szafie elektrycznej z odpowiednią wentylacją. Wielu konkurentów  dla obniżki kosztów przeciąża serwonapęd i umieszcza inverter w dodatkowej szafie bez właściwej wentylacji.

Sterowanie elektroniczne KEBA - Austria - wyjątkowo przyjazne całkowicie polskie menu, profesjonalnie tłumaczone przez nas w firmie w języku używanym przez fachowców! Powszechnie na rynku tłumaczenia ekranów sterowników są niezrozumiałe, niezgodne z terminologią lub część w języku polskim część tzw. angielskim.

Podwójne siłowniki dojazdu agregatu wtryskowego - powodują centralny dojazd dyszy do otworu formy. Jesteśmy wielkimi przeciwnikami jednego siłownika dosuwającego zespół wtryskowy do formy tzw. dyszla. 90 % azjatyckich wtryskarek posiada takie tanie niekorzystne rozwiązanie powodujace wycieki tworzywa. Z definicji zdyskwalifikowaliśmy producentów, którzy oferowali takie maszyny z jednym siłownikiem. Jest to dla nas warunek konieczny aby wtryskarka posiadała dwa siłowniki.

Zawór proporcjonalny przeciwciśnienia plastyfikacji. Umożliwia precyzyjną cyfrową regulacje z panelu sterownika zamiast ręcznego nastawiania z tyłu maszyny! Jeżeli przeciwciśnienie jest ustawiane ręcznie nie można zapamiętać tego ważnego parametru i zapisać go jako parametry związane z daną formą. Za każdym procesem zmiany formy  trzeba to ciśnienie ustawiać ręcznie. (brak powtarzalności parametrów wyprasek). Takie wtryskarki to dla nas półautomaty.

Cztery liniały pomiarowe włącznie z dojazdem agregatu wtryskowego - wszystkie ruchu zadawane cyfrowo ze sterownika. (bez używania młotka do przesunięcia krzywki!). Ten parametr jest również zapamiętywany. To oznacza,że nie trzeba  ustawiać drogi dojazdu agregatu z każdą zmianą formy. Ponadto jeżeli wtryskarka wyposażona jest w liniał pomiarowy dojazdu agregatu możemy dojazd ustawić automatyczni,e to oznacza oszczędność czasu. Nasza maszyna to potrafi.

Płyta stała zespołu zamykania przygotowana do montażu robota zgodnie z EUROMAP 18. W płycie znajdują się otwory gwintowane umożliwiające przykręcenie robota.

Filtracja bocznikowa. Z naszych doświadczeń z wdrożenia do produkcji wtryskarek i przeprowadzonych badań w tym zakresie wynika, że filtracja bocznikowa daje nieocenione korzyści w zakresie bezawaryjności pracy wtryskarek. Szczególnie jest to ważne w pewnych okresach pracy.

Bogate wyposażenie w standardzie bez konieczności rozbudowy w przyszłości.

Bogate wyposażenie opcjonalne często niedostępne u konkurencji.

Wersja  Premium z nowoczesnym włoskim designem z podwyższonymi parametrami wydajności wtrysku i plastyfikacji dla wymagających klientów.

 

 Wtryskarka FL  standard wielkość 90 – 220 Ton

Wtryskarka FL Premium wielkość 60- 380 Ton

Wtryskarka FL Standard wielkość 260 – 2000 Ton

Wtryskarka FL do wtrysku dwukomponentowego

Wtryskarka FL do szybkiego wtrysku 200 – 1600mm/s

 

Rozwiązania techniczne:

 

Płyty z rowkami teowymi, powiększone otwory centralne

 

Podwójne siłowniki dojazdu zespołu wtryskowego

 

Zawór proporcjonalny przeciwciśnienia plastyfikacji

 Podparcie płyty ruchomej z regulacją

 

Dwa wyrzutniki powietrzne z regulacją ciśnienia. (opcja)

 

Rotametry czteroobwodowe

 

Serwo napęd firmy Rexroth zapewniający wysoką energoosczedność

i niski poziom hałasu.

 

design: M K

code: T H