Systemy chłodzenia wtryskarek Ecoenergy - Wtryskarki B&K
Wtryskarki B&K


Systemy chłodzenia wtryskarek Ecoenergy

Zdjęcie Systemy chłodzenia wtryskarek Ecoenergy
:
Zadzwoń!


ECOENERGY to ekonomiczny system chłodzenia wtryskarek, wytłaczarek i zarazem system odzysku ciepła wytwarzanego przez maszyny.
System dla dużych i małych firm o mocy chłodzenia od 75 000 kcal/godz - 8 000 000 kcal/godz.  (64 kW - 6 880kW)


          System do chłodzenia oleju wtryskarek wyeliminował całkowicie całoroczne używanie chillerów, oszczędzając do 80% kosztów porównując ze kosztami chłodzenia tylko za pomocą  chillerów.
        System korzysta głównie z drycoolera - wymiennika powietrze/woda charakteryzującego się wbudowanymi dwoma układami chłodzenia dolnym i górnym ułożonym warstwowo.
       To najwieksza zaleta ECOENERGY zmniejsza o połowę potrzebne miejsce do instalacji drycoolera, potrzebuje mniejszej ilości wentylatorów. Mniej miejsca, mniej mniej energii, niższe koszty, Delta T tylko 2°C.

W korzystnych warunkach pogodowych, dolny układ chłodzenia chłodzi obieg form podczas gdy górny układ chłodzi obieg oleju. Wszysko jest automatycznie sterowane inteligentnym sterownikiem.
W miejscach z wysoką temperaturą otoczenia dwa układy chłodzenia pracują równolegle dla chłodzenia obiegu oleju.
Mając na względzie warunki pogodowe w Polsce, efekty finansowe będą zdecydowanie lepsze niż w krajach Europy Południowej.


ECOENERGY może być wykorzystany w różnych procesach przemysłowych gdzie potrzebna jest woda w temperaturze zbliżonej do temp. pokojowej. Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne  wymienników ciepła z kompletnym elektronicznym sterowaniem pozwalają uzyskać temperaturę na wyjściu z baterii podobną do temperatury na  wejściu. Oszczędność tego systemu to nie tylko oszczędność energii elektrycznej ale w porównaniu do klasycznych systemów to również oszczędność wody.
Mając na względzie, że ECOENERGY to system zamknięty odpadają problemy i koszty związane z osadzającym  się kamieniem i korozją klasycznych systemów.

System zainstalowano z sukcesem w ponad 700 firmach na całym świecie
 

  Lista referencyjna:

www.bendk.pl/pobierz/Referencje.pdf

 

 

Schematy wyjasniające zasadę działania systemu chłodzenia 

 

 

Ograniczenia użycia tradycyjnego systemu chłodzenia wody

w porównaniu do ECOENERGY

 

 

 

Porównanie zużycia energii  naszego systemu ECOENERGY

Z CHILLEREM

 

 

 

W przypadku zainteresowania naszym systemem ECOENERGY prosimy o podanie ilości i wielkości wtryskarek my przygotujemy dla Państwa właściwą ofertę.

  

Więcej informacji w załączonym pliku :

www.bendk.pl/pobierz/ecoenergy.pdf

 

design: M K

code: T H